مقایسه ام وی ام 550 (MVM550) با جک جی 5

مقایسه ام وی ام 550 (MVM550) با جک جی 5

    ایران کار 24:شاید شما جزو کسانی باشید که بدنبال یک خودرو با جعبه دنده اتوماتیک ارزان قیمت باشید ولی بدلیل تعدد خودروهای چینی موجود در بازار دچار سردر گمی شده اید. این روزها خودروهای چینی موجود در بازار که همگی دارای رنگ و لعاب زیادی هستند مشکل را برای انتخاب خریدارن چندین برابر کرده است.

 

 

 

 

دو خودروی موجود در بازار که جزو ارازنترین دنده اتوماتیک های موجود در بازار هستند عبارت اند از ام وی ام 550 و جک جی 5 که هر دو محصول چین هستند.ام وی ام 550 در ایران توسط مدیران خودرو عرضه و جک جی 5 در کرمان خودرو تولید و عرضه می گردد.هر دو این خودروها  دارای مدل ارزانتری هم هستند که مجهز به گیربکس دستی می باشند.اما ما در این مقاله به مدل اتوماتیک دو خودرو می پردازیم که تقریبا دارای قیمت یکسانی هستند.

معرفی و بررسی خودروی ام وی ام 550(MVM 550)

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

 

ام وی ام 550 محصول شرکت چری چین بوده که یکی از خودرو سازهای باسابقه این کشور می باشد. ام وی ام 550 در حقیقت چری E5 می باشد که از لحاظ فنی نمونه تکوین داده شده چری A3 یا همان ام وی ام 530 بوده که برای اولین بار در سال 2013 وارد بازار چین و دیگر کشور ها شد.این خودرو دراواخر 2014 و اویل 2015 بوده که توسط مدیران خودرو برای عرضه در ایران معرفی شد .ابتدا ام وی ام 550 با گیربکس دستی برای عرضه انتخاب شد و سپس در اویل سال 1394 بوده که نمونه دنده اتوماتیک این خودرو هم توسط مدیران خودرو بفروش گذاشته شد.

اول بحث خود به سراغ طراحی بیرونی این خودرو می پردازیم.طراحی ظاهری این خودرو شامل دو قسمت کاملا مجزا از یکدیگر بوده که به هیچ وجه هارمونی خاصی بین انها وجود ندارد.قسمت اول شامل  نمای جلوی خودرو بوده که توسط یک سری خطوط ملایم به سمت جلو پنجره کرومی رنگ و زیبای خودرو کشیده شده است . چراغهای نسبتا بزرگ خودرو سعی در تهاجمی کردن ظاهر خودرو دارد .همچنین درب برجسته موتور به همراه گلگیر های برجسته باعث شده چهره خودرو عظلانی به نظر برسد.

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

 

اما با  گذر از جلو خودرو، هرچه به عقب نزدیک می شویم بیشتر مایوس می شویم چرا که با نمای جلو خودرو هیچ هاهنگی خاصی ندارد .چراغ های عقب خودرو و مجموعه سپر عقب یصورت ناشیانه ای طراحی شده و جلوه خاصی ندارد.

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

با داخل شدن به کابین خودرو باز هم رزونه های امید در دل خریدران احتمالی جوانه می زند زیرا که داخل این خودرو بصورت شگفت اوری زیبا و خاص طراحی شده که به ندرت در خودروهای چینی مشاهده می گردد.جلو داشبورت دو رنگ خودرو که داری خطوط منحنی شکل می باشد که چلو داشبورت را به دو قسمت تبدیل کرده است.اداوات تظیم سیستم صوتی بر روی فرمان تعبیه شده است. سیستم تهیه مطبوع بصورت اتوماتیک بوده که با یه شاسی دایره شکل که شباهت فراوانی به تویوتا کمری دارد قابل تنظیم می باشد.

 

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

 

فضای داخلی خودرو به لطف فاصله زیاد دو محور فضای مناسبی را برای سرنشینان و بخصوص سرنشنان عقب ایجاد می کند که این مسئله از نقاط قوت این خودرو می باشد.

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

 

ام وی ام 550 برای برتری بر جک جی 5 بر روی حجم موتور خود تکیه کرده است.پیشرانه این خودرو یک موتور 2.0 لیتری با بیشنه قدرت 139 اسب بخار می باشد. ام وی ام 550  شتابی معادل 10.8 ثانیه و سرعتی (قابل قبول) برابر با 175 کیلومتر را به این خودروی 4580 میلی‌متری چینی ارزانی دارد.این خودرو جهت انتقال قدرت به گیربکس 7 سرعته CVT مجهز بوده که برتری نسبی به دیگر خودروها چینی از جمله جک جی 5 ایجاد کرده است.

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

امکانات این خودروی چینی در حد و اندازه خود مناسب و بجا می باشد.ام وی ام 550 از فهرست درخور توجهی از تجهیزات، همچون همانند شیشه‌های برقی، سانروف، صفحه نمایشگر لمسی، سیستم صوتی با 4 بلندگو به همراه پورتو USB  و رینگ آلومینیومی بهره می‌برد.تجهیرات ایمنی این خودرو هم در خور و دارای استاندارد ها لازم می باشد. کیسه هوا برای سرنشینان جلو به همراه کمربند سه نقطه ای برای هر چهار سرنشین از امکانات ایمنی این خودرو محسوب می شوند.از دیگر امکانات ایمنی این خودرو ترمز ABS & EBD  می باشد.ترمز های این خودرو برای هر چهار چرخ دیسکی می باشد.این خودرو مجهز به سیتم ضد سرقت الکترونیکی بهره می باشد.

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

 

 معرفی و بررسی خودروی جک جی5

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

 

جک جی 5 دومین محصول کارخانه جک چینی بود که وارد بازار ایران شد. اولین محصولی که جک وارد ایران شد توجوی j3 بود که نه چهره جذابی داشت و نه سابقه خوبی از خود درمیان خریدران باقی گذاشت .همین موضوع باعث شده بوده که در ابتدا خریدران احتمالی این خودرو نسبت به محصول جدید کرمان موتور واکنش  منفی نشان دهند .

اما داستان جک جی 5 بسیار متفاوت بود.این خودرو با قیمت مناسبی که برای آن در نظر گرفته شده کم کم جای خود را میان خریدارن ایرانی باز کرد.کیفیت خوب و طراحی دلنشین این خودرو تیر خلاص را به بازار خودروهای ارزانقیمت اتوماتیک شلیک کرد.هر روز خریدران این خودرو بیشتر شدند و این مسئله ادامه داشت تا زمانی شرکت کرمان موتور اعلام کرد به لطف این محصول سال 93 سال شکوفایی کرمان موتور بوده است.

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

جک j5 در نوع جعبه دنده دستی و جعبه دنده اتوماتیک عرضه شده است.تکلیف ما در این جا مشخص است و ما به سراغ نوع اتوماتیک این خودرو می رویم.جک j5 اتوماتیک از یک موتور پر قدرت 1800 سی سی با توان خروجی 141 اسب بخار بهره می برد. پیشرانه این خودرو مانند بسیاری از خودروهای چینی تحت لیسانس  میتسوبیشی ژاپن است که در چین مونتاژ می گردد.تا اینجای کار موتور پرقدرت و میزان توان خروجی جک j5 باعث بیرون راندن ام وی ام 550 از گود شده زیرا که ام وی ام با توجه حجم بالاتر از جک بیشنه قدرت کمتری دارد.

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

گیربکس جک جی 5  4 سرعته تیپ ترونیک بوده که همواره در سرعت های مختلف عملکردی نرم و مناسب را از خود نشان می دهد .ترمز های این خودرو نیز عملکرد عالی از خود نشان می دهد بطوریکه در ترمز گیری های شدید دماغه خودرو تمایلی به پایین از خود نشان نمی دهد. این عملکرد مطلوب را مدیون مجهز بودن ترمز ها به سیستم ABS و EBD می باشد. J5 در آزمایش‌های موسسه ایمنی C-Ncap موفق به کسب هر 5 ستاره ایمنی شده است و بر اساس گزارش‌ها در تصادف از جلو و طرفین‌، ضربه شدیدی به هیچ یک از اعضای بدن سرنشینان وارد نمی‌شود که نشان‌دهنده طراحی یکنواخت و مهندسی شده این خودرو است‌.

جی 5 توسط کمپانی پینین فارینا ایتالیا طراحی شده که همین بس که بگوییم این شرکت طراح خودروهای بزرگی از قبیل فراری و چندین مدل فیات بوده است. طراحی این خودرو نسبت به همتایان چینی خود بسیار شکیل و خوش چهره می باشد بطوریکه در صورت برداشتن لوگوی این برند چینی هرگز متوجه نخواهید شد که این یک خودروی چینی می باشد.

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

با نشتن در فضای کابین این خودرو مطمئنا متحیر خواهید شد زیرا که طراحی داخلی این خودرو با توجه به قیمت آن بسیار عالی می باشد.متریال مورد استفاده در داخل کابین در حد معقول بوده و از خشک بودن و بی کیفیت بودن خبری نیست موردی که در تمامی خودروهای چینی آزار دهنده می باشد.صندلی های ،روکش فرمان و قسمتهایی روکش درب ها و داشبورت از چرم تشکیل شده است قطعات کرمی بکار رفته در بعضی قطعات داخلی باعث شده که حس لوکس بودن به سرنشنیان تلقین می کند.

همچنین چینش ادوات کاربردی از قبیل تهویه مطبوع و سیستم صوتی و خروجی های هوا بسیار زیبا و متناسب با همدیگر طراحی شده است .فرمان خودرو هم از ظاهری مناسب بهره می برد که با قرار گرفتن اداوت تنظیم سیستم صوتی بر روی آن حجت را بر ال90 تکمیل می کند.

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

جک جی در  ابعاد از ام وی ام 550 سرتر می باشد.جک در طول 10 میلیمتر ،در عرض 5 میلیمتر و در فاصله دو محور110 میلیمتر از ام وی ام 550 بیشتر می باشد ولی در ارتقاع قافیه را ام وی ام 550 می بازد چرا که جک جی 5 حدود 18 میلیمتر کوتاهتر از رقیب چینی خود می باشد.

وزن این دو خودرو در یک حدود می باشد و جک فقط 10 کیلوگرم سبک تر از ام وی ام 550 می باشد.

 

مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

امکانات رفاهی جک می توان به چراغهای هالوژنی در جلو و عقب ،سنسور دنده عقب ،نمایشگر کنترل باد تایر ها ، صفحه نمایش لمسی ،سیستم صوتی با شش بلند گو ،سانروف و تنظیم 8 حالت صندلهای جلو اشار کرد.

مصرف سوخت جی 5 طبق اعلام کارخانه سازنده برابر با 7.6 لیتر در 100 کیومتر می باشد .

 مقایسه ام وی ام 550 با جک جی 5

نتیجه گیری

همانطور که از مشحصات خودروهای ام وی ام 550 و جک جی 5 مشخص می باشد هر دو خودروی چینی در یک حد و اندازه می باشند و هر کدام در قسمتی بر دیگری ارجحیت دارد. برای مثال ام وی ام 550 حجم موتور بیشتری از جک جی 5 دارد ولی پیشنه قدرت آن علی رغم حجم بیشتر کمتر جک جی 5 می باشد. جعبه دنده ام وی ام 550 هفت سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک بوده ولی جک جی 5 مجهز به جعبه دنده 4 سرعته  تیپ ترونیک اتوماتیک مجهز می باشد.

از نظر طراحی خارجی و داخلی جک جی 5 از زیبایی و هارمونی بهتری برخودار است چیزی که ام وی ام 550 از آن رنج می برد.

 در پایان باید گفت اگر بین دو راهی خرید این دو خودرو گیر کرده اید باید بدانید که این دو خودرو واقعا در یک رنج قرار دارند و اینجا سلیقه شما می باشد که حرف اول را می زند .پس برای خرید ،مشخصات فنی را کنار گذارده و کاملا به سلیقه خود رجوع کنید.

تاریخ : 1394/4/27 | منبع : ایران کار 24 | بازدید : 59494 بار

مقایسه خودرو ,جک جی 5 ,ام وی ام 550 ,mvm 550 ,JAV J5 ,

ثبت نظر شماایوب جمشیدی

من ام وی ام دارم ۵۵۰ اتومات خیلی ازش راضیم


معبود

با سلام .جک خیلی بهتر از MVM 550 هست .شما وقتی رو صندلی جک میشینید دیگه دوست ندارید بلند شید .قدرت عالی. سرعت عالی.۵ شتاب ا ولیه متوسط .زیبایی داخل عالی .امکانات داخل هم عالی .صدای موتور داخل اتاق نمی یاد .گیر بکس واقعا هوشمندی داره.ولی یک مورد این که فن گیر بکس به آن اضافه شده و خود همین کمی باعث صدا شده واین سیستم خنک کنند باعث طول عمر بیشتر گیر بکس می شود ‌‌‌.ولی ام وی ام اولین مشکلش مطعلق به شرکتی داره که فقط وفقط به فکر سود جویی خودشا ن هستند و قیمت گذاری ماشین هاشون رو خیلی بالا می زارند .به همین علت توی بازار افت شدیدی دارد .ودوم اینکه این شرکت در مبحث تولید هم سود جویانه بر خورد میکند .مطمین باشید حد اکثر یک سال دیگه تولید ماشین متوقف میشود واین خود باعث افت دوبرابرقیمت خودرو میشود من سال ۹۴ ام وی ام ۵۳۰ رو خریدم ۴۴۵۰۰ الان از من میخرن ۲۵۵۰۰ اون هم به بد بختی میخرن .ولی جک J5 این طوری نیست کلا از خانواده چینی ها جداست .خدا حافظ


حسن

سلام به همه دوستان من به واسطه شغل پدر م که راننده سواری کش هست همه سواری از ایرانی تا اروپایی و آمریکایی چین و... را دیدم و از لحاظ کیفیت بدنه و متریال بررسی کردم اشتباه که تویوتا و هیوندا و کیا را با چینی مقایسه کنید مخصوصا با چینی ها قدیمی تر . اما الان در حال حاضر چینی ها به کیفیت خوبی رسیدن و برای حدود 3 یا 4 سال خوب هستن .باید توقع هامون کمتر کنیم .من ماشین کارکرده های کره و ژاپن هم زیاد دیدم همون هام با 2 سال کارکرد تو دبی داغون شدن .باید قبول کنیم توقع 10 سال کارکرد نداشت. اما چینی ها نسبت به ایرانی ها از ورق اتاق محکمتر و بهتری برخورداره. من داخل کار خانه های مدیران خودرو و کرمان موتور رفتم .تست های بعد تولید که رو این چینی ها انجام میشه هرگز رو ایرانی ها نمیشه. ایران خودرو تولید میشه از اون طرف جاده مخصوص میاد این طرف کلا موقع بارگیری 2 کیلومتر راه رفته .در بیشتر مورد ها درب صندوق و درب موتور بسته نمیشه.اما چینی ها کنترل کیفی خیلی عالی داره .ایراد ها ضایع ندارن. اما بین جک و 550 به نظر من 550 به خاطر گیربکس 7 دنده خیلی سر تره. بقیه اش سلیقه است .در کل چینی بخرین. تبلیغات منفی فقط فقط از روی تعصبه. مردم 16 ساله دارن پژو میبینن یکم عادت کردن .من با 206 تیپ 5 نتونستم ام و ام 530 یا 315 را بگیرم .الان هم می خواهم بفروشم 550 یا آریزو بخرم .3 سال کار بده کافیه .بعد هم مدل جدید تر میاد.


احسان

سلام. من برای خرید ام وی ام ۵۵۰ خیلی دودلوشکاک بودم ولی دیروز یه ام وی ام۵۵۰ دستی خریدم فهمیدم تمام حرفایی که درباره این ماشین میزنندازروی نا آگاهی و غرضه واقعا این ماشین شرف داره به ال نود وپارس وبغیه به اصطلاح ماشینهای ایران خودرو وسایپا من که واقعا راضیم


علی محمدی

من قبلاجک داشتم تو مسافرت تهران تهرانکولر خراب شد نمایندگ نتونست درست کنه گفتند ماشین باید بخوابه مسافرتمون خراب شد وکلی ایراد دیگه بعد با ضرر زیاد فروختم اریزو خریدم اولشخریدماولشخوب بودبعداز15000کار کرد تو جاده صدای مزاحم دارد کهقابل رفع نیست نمایندگی گفت از جاده است خلاصه یا تویوتا دست دوم در اینده میخرم یاپارس یا ال90 خدمات ارزون در دسترس بدون درد سر افت کم


سیروس

سلام خدمت همگی باید بگم راننده های واقعی معمولا از نوع دنده ای استفاده میکنند. من 550 دنده ای دارم بسیار راضیم حدود چهل سال است راننده ام وخودروهای زیادی از هر نوع داشتم این خودرو رو فقط با شورولت آمریکائی میشه مقایسه کرد .نسبت به قیمت وآپشن هاش از بسیاری از خودروهای موجود بازار سرتره . قبل از این هم 530 داشتم که از اونم راضی بودم .دوستانی که از این خودرو ایراد میگیرن کمی منصف باشند ودرخلوت خود به تاریخ گواهینامشان رجوع کرده واز تسلت در رانندگی خود تستی بعمل بیاورند حتما به نتیجه مطلوبی خواهند رسید


محسن

س من یک ام وی ام ۵۵۰لاکچری دندی خریدم خیلی ازش راضی هستم قبلش سمند و پارس داشتم خدایش این ماشین درست چینی هست ولی به ماشینهای ایرانی ارزش بیشتر تا زمانی ماشین ایرانی داشتم همش دنبال تعمیرکار بودم الان این ماشین خریدم دیگه خیالم راحت چون هر جا میرم هیچ مشکلی پیدا نمی کنه فقط تنها مشکلی داره چه موقع فروش خیلی قیمتش میاد پایین


امیرحسین

الان ما یک ماهه 550اتوماتیک تحویل گرفتیم همه چیش خوبه هم خدمات پس از فروشش هم این که ماشین واقعا عالییه کسی میخواد بخره تردید نکنه چونکه واقعا ماشینای خوبین با تشکر از شرکت مدیران خودرو


حمید

به نظر من 550 ماشین بسیار خوبیه و از هر نظر به گاری هایی که ایرانخودرو تولید میکنه سره. اما متاسفانه افت قیمت شدید ماشینهای چینی مانع خرید اونه. مثلا الان مدل 94 اتومات فول بدون رنگو حدود47 تا 50 میتونی بخری یعنی نسبت به صفرش 15-16 میلیون افت که برای قشر متوسط قابل ملاحظه است. حال اگه اقساطی خریده باشی که این ضرر بیشتر هم میشه.


رضا

حدود ۶ ماهه ۵۵۰ خریدم . روزای اول با تعجب رانندگی میکردم از اینکه چرا اینقدر بد میگن از این ماشینها فکر کردم روزهای اوله و بزودی مشکلات ماشین شروع میشه الان شش ماهه با حدود ۱۰ هزار کارکرد . هر چه میگذره بیشتر ازش خوشم میاد قابل مقایسه با پژوپارس؛ دنا یا ال نود نیست یه چیز دیکه س!


کیوان

من پارسال ام وی ام 550 اتومات گرفتم موقع تحویل دنده عوض نمیکرد دو روز موند تا ایرادش رو بر طرف کردن کمکهاش بد جوری میکوبه صندلیهاش تو مسافرت خسته کننده هست گیربکسش افتاده به زوزه کشیدن بردم نمایندگی میگن عادیه اعصابم رو ریخته به هم از مصرفشم که نگو تنها خوبیش جا دار بودنشه واسه خانوادهای بزرگ بردم واسه فروش بیست تومن ضرر میکنه خواهشن نخرید چون الان دو ماهه تو نمایشگاه گذاشتم فروش نرفته .


اسی

۱۶ آذر یه ۵۵۰ لاکچری اتومات تحویل گرفتم رنگ مشکی ؛زیر پاش حرف نداره امکاناتش خوبه به نظر من که اتومات ال نود رو هم تست کردم این خیلی سرتره؛خیلی خوشحالم ازاینکه خریدمش


امید

الان mvm 550 لاکچری موجوده هم دنده ای و هم انومات ، دوربین دنده عقب و صفحه لمسی هم دارند البته 54 میلیون پول دنده ایشه . اکثر مشکلات ماشین های چینی به اتومات بودنشونه وگرنه نوع دنده ای این ماشینها هم پرقدرته و هم پرشتاب . حالا ببین mvm 550 دنده ای چیکار میکنه تو جاده !!


مهدی مهرشاد

قابل توجه دوستی که قدرت جک رو کم معرفی کرد . من یه جک 94 دارم که در شتاب شرط میبندم سراتو به پاش نرسه . در شیب متوسط با دنده 3 اتومات 175 را پر میکنه . تو هر حالتی کافیه پاتو رو گاز بزاری تا شتابش باعث بشه فرمون از دستت بره!!! در کا خیلی ماشین نشستم ولی جک جی 5 اتو رو لطفا فقط و فقط با ماشینهای بالای 120 تومنی مقایسه کنید نه با سراتو که فقط داره پول برند ازتون میگیره .جک عالیه عالی.


امیر

ببینید دوستان یه چیزی بهتون میگم لپ مطلبه ... اولا به نظر بنده طراحی داخلی ام وی ام بهتر از جی 5 هستش .... درر واقع اگر مصرف سوخت واستون مهمه و خودروی با خرج کم میخواید جی 5 بهتره ولی اگر زیبایی پسندید و به امکانات خودروتون اهمیت میدید ام وی ام اصلح تره


مهدی

سلام دوستان.بنده حدودسه ماه هست اموی ام 550 اتومات گرفتم.حدود3500 کیلومترمسافرت هم باهاش رفتم. بنظربنده این ماشین زیرپای خوب ونرمی داره.با4سرنشین وکلی بار جاده کویر وسربالایی های شمال براش یکسان بود.توپیچها باسرعت نسبتا زیادکامل به ماشین تسلط دارید.راحتی صندلیهاش هم خوبه.اماعیبهایی که من دیدم یکی مصرف نسبتا بالاهست البته توجاده خوبه اما توشهر برامن که اذیت کنندست.دیگه نداشتن آمپرآب هست که همه ما به چک کردنش عادت کردیم.نداشتن چراغ سقفی ودریچه کولر براسرنشینان عقب کمی توی ذهن میزنه.ودیگه باتوجه به اینکه هنگام دنده عقب رفتن به هیچ وجه پشت ماشین دیدنداره حتمابایستی مانیتور ودوربین که شرکت نذاشته رو خودتون نصب کنید.وهرکس هم ماشین روصفرمیخره حتمابایستی لاستیکهاشوعوض کنه چون لاتیکهای خودش خشک هستن.من خودم هانکوک 60*15*205 انداختم.درکل اگه سوختش براتون مهم نیست ماشینه خوبیه.


اسماعیل

منم میخوام بخرم ولی دودلم


محمد

دوستان عزیز شرکت ام وی ام عرضه تامین قطعات رو نداره خرید از این شرکت یعنی اعصاب خورده گی الان 2 ماهه کمپرسور خودروم خراب شده ولی با پیگیریهای زیاد هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده .اشتباه نکنید وام وی ام نخریییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید


محمد خلیفه سلطانی

به نظر من تمام آمار هایی که میدن غلطه موتور جک در حد فرغون قدرت نداره اعلام میکنن ۱۵۰ اسب بخار من یه سراتو دارم با ۱۵۸ اسب بخار پشت جک نشستم خندم گرفت به نظرم رقم اعلامی شرکت خیلی خنده داره چون تفاوت شتاب رو کاملا حس کردم با اینکه جک سبکتر از ماشین خودمه و نسبت قدرت به وزنش بیشتر باید شتاب بهتری از ماشین من داشته باشه ولی در حد پژو ۲۰۶ هم شتاب نداره کاش آمار دقیق میدادن کمپانی ها


111

ال نود بهترین ماشینه توی فنی وبدنه


امیر

سلام افت قیمت این ماشین به چه شکلی نظر بدهید


م

من 550 دارم حدود یک ماه کمپرسور کولرش خرابه و هر وقت تماس گرفتم هیچ فایده ای نداره می گویند اصلا شرکت موجودی نداره .هیچ کاری هم از دستم بر نمی اید.تنها اینکه به هر کسی میبینم میگم اشتباه نکنید و از مدیران خودرو ماشین نخرید اقا و خانم نخرید چون قطعاتش گیر نمی ات


امیر

سلام عزیزان من تازه 550 خریدم دی لایت جلو انداختم، شیشه ها رو دودی کردم خیلی رازی هستم. مانیتور لمسی انداختم خیلی دوست دارم ماشین، راحت. پر شتاب انشالاه هر کس دوست داره بتونه بخره


حسن

اگرچه قیافه سلیقه ای هست ولی به نظر من قیافه ی 550 حداقل یک سر و گردن بالاتر از جی ۵ هست تو جاده ابهت خاصی داره( البته در حد یک چینی)


فرشاد

بخريد شك نكنيد


MAHMOUD

سلام ام وی ام 550 رو کمتر از 1 ماهه خریدم و بواسطه شغل و محل کارم بیش از 5000 کیلومتر با این خودرو رانندگی کردم میانگین مصرف سوختش اوایل 8.6 بود ولی الان به 9.5 رسیده بسیار ماشین پر شتاب و راحتیه، در شیب های تند و طولانی بسیار مسلط و پرقدرت و راحت راه میره از انتخابم راضی هستم تا 195 تا هم باهاش رفتم، البته رو حالت D ، رو حالت تیپ ترونیک خیر. بخرید و حالشو ببرید ، ایراداتی که میشه بیان کرد، 1- فاقد کروز کنترل 2- تنظیم صندلی ها برقی نیست 3- مانیتور نداره 4- آفتابگیر سمت شاگرد آینه نداره 5- آمپر آب هم نداره 6- رینگ و لاستیک ماشین بهتر بود مشابه رینگ و لاستیک آریزو باشه


حامد

امروز رفتم ام وی ام 550 دیدم و خیلی هم خوشم اومد.خواهشا بدون هیچ گونه طرفداری بطور صادقانه بگید چطور خودروییه؟این بهتره یه ال90خودمون؟


فرزاد

قدرت، شتاب، سرعت، حرکت در شیب ام وی ام 550 با جک در عمل قابل مقایسه نیست، ظاهرشم خیلی بهتره اون صلیقه شماست که میگی جک بهتره، تو جاده جک رو میخوره من امتحان کردم ، حتی ماشین های کره ای هم تو سرعت بهش نمیرسن.


زهره

من که امروز میخوام mvm550 بخرم نمیدونم خوب یا بد ولی میخرم خوشم میاد


علیرضا

سلام.من با توجه به اطلاعاتی که از خود رییس نماینگی پرسیدم فکر کنم ام وی ام۵۵۰بهتره چون شتاب بیشتری داره که حدود۵ثانیه از جی5بیشتره همچنین موتور قوی و پرقدرتی که ۵۵۰داره تو سربالایی ها مثل جک اتومات کم نمیاره وام وی ام۵۵۰مصرف سوخت کمتری داره در کل به نظر من ام وی ام ۵۵۰ خیلی بهتر از جکj5


عقیل

سلام من ام وی ام ۵۵۰ دارم و مدت یک سال است که از آن سواری گرفتم با کارکرد ۲۰۰۰۰ خیلی خوب و در حد واندازه خودش بسیار با کیفیت می باشد نسبت به خودروهای تولید داخل که هیچگونه امکاناتی ندارد مزایای این خودرو عبارتند از سواری خوب و صندلیهای راحت و موتور قوی و کم مصرف بودن


محمد

به نظر من هیچکدوم فایده نداره ام وم ام اریزو5 بهتر فقط یک ماه صبر کنید ولی استفاده خوب کنید


سپهر

با سلام، قوای محرکه و کلیه تجهیزات ۵۵۰ مطابق مدل ۵۳۰ هستش... خب از نکات حائز اهمیت توی هردوی این محصولات مدیران خودرو بهره گیری از یک موتور با گشتاور بالاست.... چه جوان باشید و چه میان سال قطعا براتون مهمه که وقتی یه سربالایی رو با ۴نفر سر نشین بالا میرید مدام درگیر تعویض دنده ی پیاپی نشید و ارامش داشته باشید.... خب از این جهت ام وی ام واقعا عملکرد خوبی داره.... البته ضعف هایی هم داره ... مثلا زیر ارنجی و صفحه کیلومتر با دی لایت و کولر اتوماتیک ۵۳۰ رو نداره اما خب ۵۵۰ طراحی موزون تر و مدرن تری داره.... دیگه مثه ۵۳۰ درگیر خط های صاف و خالی از هیجان نیست.... صندلی ها قابل قبول و سواری در کل ارام و معقوله ، من خودم ۲سال ۵۳۰ داشتم و غیر اب و روغن به مشکلی بر نخوردم.... جک طراحیش پخته تر معقول تره... در کل ماشین جالبیه... عملکرد همه چیزش خوبه.... با قیمتی که پرداخت میکنید بعید میدونم بیش از این


کمال

با لاخره دنده ای کدام یک بهتره؟ در ضمن از مصرف سوختشون هم اطلاعی دارید؟ میگن جک بیشتر از انچه که نوشته سوخت مصرف میکنه. درسته. ؟ ممنون


رضازارع

با سلام خدمت هم وطن عزیز خودم من چندروزی هست که خودرو ام وی ام 550خریدم سواری خیلی زیبای داره ولی با توجه به پولی دادم از لحاظ امکانات داخلی از سمند خیلی کمتره حتی صندلی هایش ماننده پیکان می باشد درضمن افتاب گیر سمت شاگرد یه اینه 1000تومانی داخلش نگذاشتن که سرنشین بتواند استفاده کند محور عقب خودرو بسیار سرو صدا می دهد صندلی عقب خودرو مجهز به گرم کن نیستن اگر خواستی سوار بشی باید از قبل ماشین روشن کنی تا گرم شود چون ماشین بزرگ طول میکشد تا گرم شود


پااارسا

سلام لطفا راهنماییم کنیید بین جک جی 5 اتوماتیک و ام وی ام 550 اتوماتیک کدوم بهتره و از چه لحاظ بهتره؟


f

man mvm550 daram raziam zaher saligheie ke man zahere mvm ro tarjih midam ba pahnkardane lastiko ertefa zadan .. rokhe mshid kheili khube az aghab ham az jak ghashangtare az lahaze karaey o rahati va narmi kheili khube girboxe 7dande kheili narmtar az 4dandast ghodrate mvm khube age kesi mailele biad ma man kors bendaze na ba pire mardaey ke poshte farmone in mashinan


reza

اطلاعات وسیعتر: جک دریچه کولر برای سرنشین های عقب قرار داده که ام وی ام نداده سیستم پخش لمسی در ام وی ام برداشته شده مصرف سوخت بالاتر ام وی ام عدم آمپر آب در ام وی ام زیباتر بودن چراغ های عقب ام وی ام کیلومتر شمار سنتی ام وی ام قیافه مردونه تر ام وی ام طراحی ساده تر محیط داخلی ام وی ام . . . از لحاظ قیمتی: الان باحداقل 11.5 میشه ام وی ام خرید اما جک با حداقل 2 برابر این رقم..... نقدی.....مابقی چک 20.8.1394......در حد اطلاعات من....من جک و ام وی ام نداشتم و ندارم


محمد موسوی

اگر گشتاور 182 نیوتون متری ام وی ام در دور معقول 4300 را با گشتاور ضعیف 165 نیوتون متری جک در دور 5000 که عملا دور بالا و نامعقولی است مقایسه کنید دلیل شتاب ضعیف و عملکرد بسیار بد جک اتومات در سربالایی را متوجه میشوید. \"چینی نخرید اگر هم که مصر هستید بخرید ام وی ام 550 نسبت به جک جی 5 اتومات شرف دارد. اگر عاشق قیافه جک شده اید مدل دنده ایش را بخرید.\"


jalali

ba csalam mamnon az moghayesaton.. vali moghayese ba moshakhasate esmio khodeman ham mitonim peyda konim lotfan yek teste amali dar hand ling va sorat va shetabo ghaire eraee dahid. tashakor

وبلاگ های جدید

رانندگان خودروی H30 Cross

 رانندگان خودروی H30 Cross   ایران کار 24 به زودی نظر رانندگان این خودرو ر ...


بررسی JAC s3

گروه صنعتی کرمان را شاید بتوان بدشانس‌ترین گروه خودرویی کشور نیز دانست، شرکتی که ...


بررسی لیفان 820

لیفان ۸۲۰ سدانی متوسط است که مسئولان لیفان خیلی علاقه دارند که آن را با تویوتا کمری م ...


بررسی خودرو هایما s7 و مزایا م معایب هایما s7

هايما S7 يك خودرو شاسي بلند  جديد، با ظاهر و تجهيزات مناسب نموده است. ...


نقد و بررسی DS4 Crossback (کراس بک دی اس 4) ; بدنی از سنگ، قلبی از تکنولوژی

قلم ایران کار 24 : این بار موضوع صحبت مان یکی از طرح های مفهومی است که برند دی اس ( ...


وبلاگ های پر بازدید

نقد و بررسی خودرو جک اس 5 (JACK S5)

                JAC S5 SUV Jac S5 &n ...


مشخصات فنی رنو ساندرو (B90) – محصول جدید پارس خودرو

          ایران کار 24: شرکت رنو و داچیا پس از تولید و ...


بررسی مشخصات فنی لیفان X50

ایران کار 24:شرکت کرمان موتور قصد دارد که یک کراس اوور جدید از محصولات لیفان  به ...


بررسی مشخصات فنی وانت آریسان

  ایران کار 24: هفته گذشته خط تولید وانت آریسان در تبربز محل سابق تولید وانت ...


بررسی مشخصات فنی تیگو 5(Tiggo 5)  محصول جدید مدیران خودرو

  ایران کار 24:شرکت مدیران خودرو سالهای زیادی را با کمپانی چینی چری همکاری داشته ...


اخبار جدید

پارس tu5 از زبان راننده های این خودرو

دوستان عزیز به دلیل درخواست بی شمار خریداران خودروی پژو پارس TU5 تجربه جدید رانندگان ...


افزايش نرخ جريمه تخلفات رانندگي دی 94

دولت نرخ جديد جريمه هاي رانندگي را اعلام كرد.   به گزارش  irancar24، با ت ...


لیست قیمت خودروهای ایران خودرو در دی 94

لیست قیمت خودروهای ایران خودرو در دی 94 ...


آغاز پيش فروش سه محصول ايران خودرو  در دی ماه 94

به گزارش irancar24، گروه صنعتي ايران خودرو در برنامه فروش دي ماه و به مناسبت ميلاد حض ...


توليد ایران خودرو به بيش از دو هزار دستگاه در روز

  به گزارش irancar24 آمار تجمعي توليد ايران خودرو از ابتداي سال تا پايان روز هج ...


بالا